Причини випадіння волосся у чоловіків
Випадіння волосся через пошкодження структури
Пошкодження волосся, наприклад, під час укладання та догляду, призводить до розщеплення та обламування стрижня волосся. Сильна ламкість волосся є причиною його стоншення, яке часто плутають з патологічним випадінням. При пошкодженні структури, волосся обламується на шкірі голови, а коріння залишається активним.
Причини
Причин ушкодження структури волосся дуже багато. Зазвичай це зовнішні впливи, наприклад:
- механічні дії (інтенсивне розчісування, зачісування назад, перетягування гумками)
- хімічні ушкодження (фарбування, знебарвлення, хімічна завивка, часте миття лужними шампунями)
- фізичні впливи (надмірне нагрівання при сушінні феном, інтенсивне перебування на сонці або в солярії, ультрафіолетове випромінювання)
Випадіння волосся через пошкодження структури волосся можна лікувати за допомогою капсул Пантогар28,29.
Випадіння волосся через стрес
Стрес протягом тривалого періоду може призвести до випадіння волосся.
Це явище викликано різними нейротрансмітерами (біологічними посередниками), які негативно впливають на волосяні фолікули. А кожен фолікул оточений густою сіткою нервових волокон.
Стрес збільшує концентрацію ключових нейротрансмітерів і, отже, кількість нервових волокон у волосяних фолікулах. Якщо це відбувається під час переходу волосся із фази зростання у фазу спокою, волосяний фолікул запалюється і зростання припиняється. Результатом є дифузне випадіння волосся.
Методи лікування:
Режим сну. Ви точно чули про користь здорового сну, проте дотримуватися чіткого розкладу буває важко. Найчастіше, зіткнувшись зі стресом, люди перестають дотримуватися гігієни сну. Однак у стресових ситуаціях краще поставитися до сну з особливою увагою – встановити час підйому та відходу до сну, відмовитись від кави, виходити на прогулянки перед сном.
Йога та аутогенні тренування. Найбільш відомим методом розслаблення та зняття стресу є йога – техніка, що зародилася в Індії, що включає певні пози та дихальні вправи. Аутогенне тренування також може відновити баланс між станами напруги та розслаблення. Йогою та аутогенними тренуваннями можна займатися вдома.
Забезпечення поживними речовинами. Якщо випадіння волосся не проходить, рекомендується використовувати препарат, який допомагає постачати волосся поживними речовинами, необхідними для здорового росту. Завдяки збалансованому поєднанню активних речовин5 Пантогар бореться з проблемою випадіння волосся28-30.
Випадіння волосся через стрес можна лікувати за допомогою капсул Пантогар.
Випадіння волосся і щитовидна залоза
Захворювання щитовидної залози можуть спровокувати випадіння волосся. Ці захворювання можна діагностувати за допомогою аналізу крові. За випадіння волосся відповідальні гормони Т3 (трийодтиронін) і Т4 (тироксин), які впливають на обмін речовин в організмі та на клітини, що формують волосся.
Гіперактивна щитовидна залоза (гіпертиреоз) є причиною тонкого та ламкого волосся. Оскільки волосся переходить у фазу спокою раніше, ніж потрібно, воно досягає лише короткої довжини. Захворювання щитовидної залози можуть спровокувати випадіння волосся. Ці захворювання можна діагностувати за допомогою аналізу крові. За випадіння волосся відповідають гормони Т3 (трийодтиронін) і Т4 (тироксин), які впливають на обмін речовин в організмі і на клітини, що формують волосся.
Гіперактивна щитовидна залоза (гіпертиреоз) є причиною тонкого та ламкого волосся. Оскільки волосся переходять у фазу раніше, ніж потрібно, вони досягають лише короткої довжини.
У разі недостатньої активності щитовидної залози (гіпотиреоз) волосся виглядає тьмяним, неживим, сухим і ламким. Щільність та діаметр волосся зменшується.
Якщо усунути захворювання щитовидної залози, стан волосся покращиться.
Немає кореляції між тяжкістю випадіння волосся та інтенсивністю захворювання щитовидної залози. Серйозний дефіцит гормонів не призводить до серйозного випадіння. Сильне випадіння волосся може статися навіть за незначної гіперактивності або недостатньої активності щитовидної залози. Є експерти, які вважають взаємозв’язок між захворюваннями щитовидної залози та випадінням волосся недоведеним та малоймовірним.
Випадіння волосся також може бути спричинене прийомом ліків для боротьби з гіперактивністю щитовидної залози, наприклад, тиреостатиків, карбімазолу, тіамазолу, метилтіоурацилу та пропілтіоурацилу. Крім того, випадіння може викликатись лікарськими засобами, які порушують метаболізм щитовидної залози – йодидами, лівотироксином, аміодароном та літієм34,43,44.